Sunderland sprinting to victory on stage 2
Copyright: Con Chronis

Scott Sunderland sprints to 4th stage win on final day – Isowhey Sports SwissWellness fills the podium in a classic 1-2-3 performance.

1. 2 Scott SUNDERLAND Isowhey Sports SwissWellness 01:07:55,670 1:07:55
1:07:55
 +10
2. 1 Anthony GIACOPPO Isowhey Sports SwissWellness 01:07:56,140 1:07:55 +0 +6
3. 3 Robbie HUCKER Isowhey Sports SwissWellness 01:07:56,900 1:07:55 +0 +4
4. 47 Liam WHITE Drapac Pat’s Veg Cycling 01:07:57,290 1:07:55 +0 +7
5. 5 Tim ROE Isowhey Sports SwissWellness 01:07:57,560 1:07:55 +0 +0
6. 126 Jonathon NOBLE Campolina Composite Team 01:07:57,560 1:07:55 +0 +1
7. 124 Jake KLAJNBLAT Campolina Composite Team 01:07:58,230 1:07:55 +0 +0
8. 105 Shahrul MAT AMIN Terengganu Cycling Team 01:07:58,360 1:07:55 +0 +0
9. 51 Sascha BONDARENKO-EDWARDS InForm Tineli 01:07:58,570 1:07:55 +0 +0
10. 52 Patrick BURT InForm Tineli 01:07:58,630 1:07:55 +0 +0
11. 33 Nicholas LEONARD Anchor point South Coast Cycling Team 01:07:58,970 1:07:55 +0 +0
12. 85 Toby STEWART Phoenix Cycling Collective 01:07:59,170 1:07:55 +0 +0
13. 63 Daniel LUKE Mainline Allencon Procella Racing Team 01:07:59,250 1:07:55 +0 +0
14. 13 Jesse COYLE mobius Future Racing 01:07:59,510 1:07:55 +0 +4
15. 16 Aden REYNOLDS mobius Future Racing 01:07:59,510 1:07:55 +0 +0
16. 23 Ryan THOMAS Oliver’s Real Food Racing 01:07:59,510 1:07:55 +0 +6
17. 41 Brad EVANS Drapac Pat’s Veg Cycling 01:07:59,510 1:07:55 +0 +12
18. 132 Joel WALSH GPM Stulz 01:07:59,510 1:07:55 +0 +0
19. 15 Conor MURTAGH mobius Future Racing 01:08:00,810 1:08:00 +5 +0
20. 25 Rien SCHUURHUIS Oliver’s Real Food Racing 01:08:00,980 1:08:00 +5 +9
21. 127 Tristan WARD Campolina Composite Team 01:08:01,030 1:08:00 +5 +0
22. 114 Callum PEARCE Van D’am Racing b/b Butterfields 01:08:01,330 1:08:00 +5 +3
23. 46 Mathew ROSS Drapac Pat’s Veg Cycling 01:08:03,060 1:08:03 +8 +18
24. 31 Matthew LANE Anchor point South Coast Cycling Team 01:08:03,670 1:08:03 +8 +0
25. 62 Patrick KENNEDY Mainline Allencon Procella Racing Team 01:08:04,020 1:08:03 +8 +0
26. 123 Alexander EVANS Campolina Composite Team 01:08:06,380 1:08:06 +11 +0
27. 133 Craig HUTTON GPM Stulz 01:08:17,490 1:08:17 +22 +0
28. 75 Ben VAN DAM Nero Racing Team Edition 01:08:17,490 1:08:17 +22 +0
29. 55 Thomas MCFARLANE InForm Tineli 01:08:21,660 1:08:21 +26 +0
30. 82 Nathan BOOTH Phoenix Cycling Collective 01:08:38,930 1:08:38 +43 +0
31. 4 Chris HARPER Isowhey Sports SwissWellness 01:09:00,650 1:09:00 +1:05 +0
32. 94 Angus MADDERN SASI 01:09:11,690 1:09:11 +1:16 +0
33. 42 Jesse FEATONBY Drapac Pat’s Veg Cycling 01:09:17,550 1:09:17 +1:22 +0
34. 54 Lionel MAWDITT InForm Tineli 01:09:28,810 1:09:28 +1:33 +1
35. 6 Sean LAKE Isowhey Sports SwissWellness 01:09:45,870 1:09:45 +1:50 +0
36. 35 Lachlan NOLTE Anchor point South Coast Cycling Team 01:10:15,670 1:10:15 +2:20 +0
37. 116 Liam LAWLOR Van D’am Racing b/b Butterfields 01:10:15,670 1:10:15 +2:20 +0
38. 93 Joshua HARRISON SASI 01:10:15,670 1:10:15 +2:20 +5
39. 14 Angus LYONS mobius Future Racing 01:10:15,670 1:10:15 +2:20 +0
40. 115 Jason THOMASON Van D’am Racing b/b Butterfields 01:10:15,670 1:10:15 +2:20 +0
41. 7 Alastair CHRISTIE-JOHNSTON Isowhey Sports SwissWellness 01:12:35,670 1:12:35 +4:40 +0
42. 106 Max STEWART Terengganu Cycling Team 01:12:35,670 1:12:35 +4:40 +0
43. 34 Dylan LINDSEY Anchor point South Coast Cycling Team 01:12:35,670 1:12:35 +4:40 +0
44. 72 Christopher MILLER Nero Racing Team Edition 01:12:35,670 1:12:35 +4:40 +0
45. 73 Toby ORCHARD Nero Racing Team Edition 01:12:35,670 1:12:35 +4:40 +0
46. 26 Karl MICHELIN-BEARD Oliver’s Real Food Racing 01:12:35,670 1:12:35 +4:40 +0
47. 45 James PANE Drapac Pat’s Veg Cycling 01:12:35,670 1:12:35 +4:40 +0
48. 121 Joshua BEIKOFF Campolina Composite Team 01:14:55,670 1:14:55 +7:00 +0
49. 17 Craig WIGGINS mobius Future Racing 01:14:55,670 1:14:55 +7:00 +0
50. 111 Iven BENNETT Van D’am Racing b/b Butterfields 01:14:55,670 1:14:55 +7:00 +0
51. 11 Ethan BERENDS mobius Future Racing 01:14:55,670 1:14:55 +7:00 +0
52. 125 Dylan MCKENNA Campolina Composite Team 01:14:55,670 1:14:55 +7:00 +0
53. 95 Liam NOLAN SASI 01:14:55,670 1:14:55 +7:00 +0
54. 21 Sean WHITFIELD Oliver’s Real Food Racing 01:14:55,670 1:14:55 +7:00 +0
55. 61 Tom GOUGH Mainline Allencon Procella Racing Team 01:14:55,670 1:14:55 +7:00 +0
56. 81 William BARKER Phoenix Cycling Collective 01:17:15,670 1:17:15 +9:20 +0
57. 83 Samuel HILL Phoenix Cycling Collective 01:17:15,670 1:17:15 +9:20 +0
58. 27 Rowan DEVER Oliver’s Real Food Racing 01:17:15,670 1:17:15 +9:20 +0
59. 104 Drew MOREY Terengganu Cycling Team 01:17:15,670 1:17:15 +9:20 +0
60. 64 Travis SIMPSON Mainline Allencon Procella Racing Team 01:17:15,670 1:17:15 +9:20 +0
61. 71 Shaun MACWILLIAM Nero Racing Team Edition 01:17:15,670 1:17:15 +9:20 +0
62. 74 Daniel ROBERTS-CLARKE Nero Racing Team Edition 01:17:15,670 1:17:15 +9:20 +0
63. 76 Angus WILSON Nero Racing Team Edition 01:17:15,670 1:17:15 +9:20 +0
64. 135 Ben CROSS GPM Stulz 01:17:15,670 1:17:15 +9:20 +0