Time/Gap
1. 33 Rebecca WIASAK (HDT)     4h37:32  
2. 31 Lucy KENNEDY (HDT)     +24  
3. 63 Sharlotte LUCAS (RXS)     +50
4. 1 Shannon MALSEED (HWC) +51
5. 21 Kate MCILROY (SPW) +59
6. 2 Grace BROWN (HWC) +1:00
7. 44 Lucy COLDWELL (RSH) +1:00
8. 25 Elizabeth WILLIAMS (SPW) +1:54
9. 4 Sarah GIGANTE (HWC) +4:55
10. 11 Macey STEWART (TDX) +5:58
11. 32 Jessica PRATT (HDT) +6:03
12. 41 Matilda RAYNOLDS (RSH) +6:05
13. 52 Georgia WHITEHOUSE (NSW) +6:05
14. 65 Ruby LIVINGSTONE (RXS) +6:05
15. 13 Anya LOUW (TDX) +6:05
16. 64 Lydia RIPPON (RXS) +6:05
17. 23 Lucy BECHTEL (SPW) +6:05
18. 42 Justine BARROW (RSH) +6:05
19. 91 Jemma EASTWOOD (AGF) +11:45
20. 3 Erin KINNEALY (HWC) +11:45
21. 34 Ruby ROSEMAN-GANNON (HDT) +11:59
22. 61 Abby SNEDDON (RXS) +13:18
23. 94 Alicia EVANS (AGF) +17:31
24. 55 Chloe HEFFERNAN (NSW) +23:25
25. 81 Alison SKINNER (MBB) +23:25
26. 22 Kate PERRY (SPW) +25:58
27. 53 Nicola MACDONALD (NSW) +26:23
28. 12 Belamie FLINT (TDX) +29:11
29. 84 Brittany PETERSEN (MBB) +29:11
30. 82 Bree PLAYEL (MBB) +29:11
31. 72 Rachel WARD (CBR) +29:11
32. 62 Josephine MELDGAARD (RXS) +31:45
33. 45 Kerry JONKER (RSH) +41:14
34. 24 Verita STEWART (SPW) +43:25
35. 54 Angela SMITH (NSW) +45:21
36. 43 Minda MURRAY (RSH) +53:12
dnf 14 Renee DYKSTRA (TDX)
dnf 83 Natascha BOTHA (MBB)
dnf 93 Elle WINTLE (AGF)  

 

Sprint Classification

1. 33 Rebecca WIASAK (HDT)     21 pt
2. 1 Shannon MALSEED (HWC)     9  
3. 63 Sharlotte LUCAS (RXS)     9  
4. 11 Macey STEWART (TDX) 5
5. 31 Lucy KENNEDY (HDT) 4
6. 22 Kate PERRY (SPW) 3
7. 25 Elizabeth WILLIAMS (SPW) 2
8. 32 Jessica PRATT (HDT) 2
9. 21 Kate MCILROY (SPW) 1

 

Mountain Classification

1. 22 Kate PERRY (SPW)     30 pt
2. 32 Jessica PRATT (HDT) 24
3. 65 Ruby LIVINGSTONE (RXS) 10
4. 42 Justine BARROW (RSH) 10
5. 4 Sarah GIGANTE (HWC) 8
6. 11 Macey STEWART (TDX) 8

 

Young Rider Classification

Time/Gap
1. 4 Sarah GIGANTE (HWC)     4h42:27  
2. 11 Macey STEWART (TDX)     +1:03  
3. 32 Jessica PRATT (HDT)     +1:08  
4. 13 Anya LOUW (TDX) +1:10
5. 64 Lydia RIPPON (RXS) +1:10
6. 91 Jemma EASTWOOD (AGF) +6:50
7. 34 Ruby ROSEMAN-GANNON (HDT) +7:04
8. 55 Chloe HEFFERNAN (NSW) +18:30
9. 53 Nicola MACDONALD (NSW) +21:28
10. 45 Kerry JONKER (RSH) +36:19

 

Teams General Classification

Time/Gap
1. HWC Holden Women’s Racing     13h59:31
2. HDT High 5 Dream Team +3
3. SPW Specialized Women’s Racing +2:05
4. RXS Roxsolt Attaquer +6:15
5. RSH Rush Women’s Team +6:15
6. TDX TIS Racing Team +34:26
7. NSW NSWIS Sydney Uni +48:58
8. MBB Mercedes-Benz Adelaide Blackchrome +1h14:52